poster

La forêt de mon père

La forêt de mon père (2019)

драма | Белгија, Франција, Швајцарија
Режисер: Véro Cratzborn

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Gina, 15, lives in a city on the edge of the forest. She admires her father, unpredictable and whimsical, able to take his children at night in the woods, even to forget them. Jimmy's more and more frequent skids end up alarming his wife Carole. Soon, the fragile family balance is broken when Jimmy is interned in a psychiatric hospital. When Gina meets Nico, a boy from her neighborhood, she awakens to love and sees a chance to escape her father.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Misioni përtej detit (1988)

  сабота
  image
 • Незаведени (2017)

  сабота
  image
  Компилација на четири приказни за дилемите низ кои поминуваат луѓето без документи при своите патувања. Секоја приказна прикажува различен стадиум од патувањата...
 • Далеку од неа (2006)

  сабота
  image
  Грент и Фиона се во брак 50 години, а иако бракот им изгледа идиличен, не било отсекогаш така. Наскоро сфаќаат дека Фиона боледува од алцхајмерова болест и...
 • 13. јул (1982)

  сабота
  image
  После капитулације Југословенске војске у априлу 1941, Краљевина Италија, иако је претходно поражена, заузима Црну Гору и поставља своју марионетску владу....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.