рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја заработи довербата на своите блиски. Но дали ѝ треба место во такво општество?
37-годишната Ирина, лекарка по професија, се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Дома, нејзиното семејство кое вистински не ја ни чека, се состои од невработен сопруг, бунтовна ќерка тинејџерка и помлад син, кого го оставила кога имал една година. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја заработи довербата на своите блиски и да најде барем некаква работа, но работите не одат како што очекувала. Во Мегрелија, каде што оди да ја посети мајка си и гробот на неодамна починатиот татко, Ирина е сведок на чуден инцидент кој ги буди емоциите во неа. Тој инцидент ја натера да донесе необична одлука.

Слики

Удахни, издахниУдахни, издахниУдахни, издахниУдахни, издахниУдахни, издахни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  среда
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Омразата што ја шириш (2018)

  денес
  image
  Стар Картер живее во два света: во сиромашното, црнечко соседство каде што живее и во претежно белечкото училиште каде што учи. Овој не баш лесен баланс е нарушен...
 • Ву Хај (2020)

  денес
  image
  Филмот го следи малиот брокер Јанг Хуа додека неговиот живот и бракот се отплеткуваат во текот на три френетични денови во гратчето Ву Хај, кога пријателите,...
 • Ханибал (2001)

  денес
  image
  Откако избегал од санаториумот во „Кога јагнињата ќе стивнат", д-р Лектер се крие во Италија. Дома, во САД, стара жртва на докторот бара одмазда. Американски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.