СОДРЖИНА

Петмина пријатели во мал град во Германија мора да одлучат дали ќе заминат или ќе останат по завршување на школото. Тие се бараат меѓу себе, бегаат еден од друг додека се бакнуваат и расправаат. Калеидоскоп на насилство, љубов и осаменост.
Изгубени во германската провинција и без некоја голема поддршка, петмина млади создаваат сопствена мала група и живеат според свои правила. Катја, Саша, Бени, Лајла и Шелер – тие се бараат меѓу себе, тие бегаат еден од друг. Тие се бакнуваат, тие се расправаат. Тие се сакаат еден со друг. Интимноста и болката одат рака под рака. Но после зимата, кога тие ќе го завршат средното школо, нивните патишта ќе се разделат. „Голи животни“ раскажува за она време во животот кога секој смета дека може да го освои светот, кога ги прифаќа ударите без да трепне со окото, бидејќи знае дека секогаш има некој што ќе го поддржи. А раскажува и за болката да им се каже збогум на сите без да се знае што следува.

Слики

Голи животниГоли животниГоли животниГоли животниГоли животниГоли животниГоли животниГоли животни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Солта во нашите води (2020)

  image
  Топла и шармантна приказна за влијателен и идеалистичен скулптор кој го напушта градот за да најде инспирација во убавото крајбрежно село во делтата на Бангладеш,...
 • Вози ја мојата кола (2021)

  image
  Две години по неочекуваната смрт на жена му, познатиот актер и режисер Јусуке Кафуку (Хидетоши Нишијама) добива понуда да ја режира „Вујко Вања“ во театарот во...
 • My Best Friend Anne Frank (2021)

  image
  This story is based on the memoirs of Frank's friend Hannah Goslar.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.