СОДРЖИНА

Travel around the globe with Shaun White from the superpipe of Alts Bandai, Japan to the black tops of Rwanda and witness how this multi-sport phenom preps for competition, copes with pressure and rises above the rest to be the best. Complete with Shaun's winning runs at Winter X Games 11, the World Superpipe Championships, the Nippon Open and his Gold medal run at the 2006 Winter Olympics, Don't Look Down takes you behind the scenes and into the life of the Olympic superstar as he struggles to stay on top after his undefeated season and completes his quest to capture Skateboard Vert Gold.

Улоги
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 71 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Лоши момчиња (1995)

  сабота
  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
 • Ангрy Скy (2015)

  недела
  image
  Fifty years before Felix Baumgartner and his epic skydive from space in 2012, there was Nick Piantanida, an eccentric and charismatic pet store owner from New...
 • Чуда на механиката: соништа со часовнички механизам (2013)

  недела
  image
  Патување низ времето за да се истражи чудната историја на автоматите - чуда на механиката од прединдустриската ера кои имитираат живот. Убави, а вознемирувачки,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.