СОДРЖИНА

Сниман во два единствени кадри симултано до два различни дела на градот, „Последниот повик“ е филм кој се одвива во вистинско време на двоен екран прикажувајќи ги двата краја од погрешниот телефонски повик кој може да спаси живот.
„Последен повик“ следи еден алкохоличар со самоубиствени нагони на годишнината од смртта на син му. Кога тој се обидува да се јави на кризниот телефонски број, грешката при вртењето го поврзува со самохрана мајка која работи во ноќна смена како чистачка во локалниот колеџ. Филмот кој се одвива на два поделени екрани ги прикажува двата лика во реално време додека тие се справуваат со конверзацијата која може да го смени животот.

Улоги
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 77 мин

Слики

Последниот повикПоследниот повикПоследниот повикПоследниот повикПоследниот повикПоследниот повикПоследниот повик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Misioni përtej detit (1988)

  сабота
  image
 • Незаведени (2017)

  сабота
  image
  Компилација на четири приказни за дилемите низ кои поминуваат луѓето без документи при своите патувања. Секоја приказна прикажува различен стадиум од патувањата...
 • Далеку од неа (2006)

  сабота
  image
  Грент и Фиона се во брак 50 години, а иако бракот им изгледа идиличен, не било отсекогаш така. Наскоро сфаќаат дека Фиона боледува од алцхајмерова болест и...
 • 13. јул (1982)

  сабота
  image
  После капитулације Југословенске војске у априлу 1941, Краљевина Италија, иако је претходно поражена, заузима Црну Гору и поставља своју марионетску владу....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.