poster

Смрт смрќу

Je me tue à le dire (2015)

комедија | Белгија, Франција
Режисер: Xavier Seron

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Мишел Пенед ќе да умре. Баш као и ти и ја и његова мајка, осим што је његовој мајци њен лекар рекао да ќе да умре. Зато је одлучила да живи. А за Мишелину мајку живети значи да храни своје мачке, пије пенушаво вино као да је шампањац и да воли Мишел. Али Мишел понекада сматра да је њена љубав помало превелика. Толико да се чини да одједном развија симптоме врло сличне симптомима своје мајке. Шта ако и Мишел има рак дојке? Мишел је сам за себе лепа слика нервозе: хипохондрије, хистерије, фобија, опсесије.

Слики

Смрт смрќуСмрт смрќуСмрт смрќуСмрт смрќуСмрт смрќу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Француски министер (2013)

  image
  Оваа комедија го прикажува младиот пишувач на говори за Министерството за надворешни работи, Артур, кој се обидува да се справи со хировите на неговите надредени...
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • Житието на Брајан (1979)

  image
  Огорчените римјани се обидуваат да наметнат поредок во време на хаос и промени, а од другата страна во таа област има премногу месии и следбеници спремни да...
 • Несносни пацијент (2015)

  image
  Романтична драма у којој самохрана мајка, због гомиле казни за паркирање, мора тристо сати радити у центру за хендикепиране. Сопхие је веќ на рубу очаја због...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.