рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 5.3/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

По две години во затвор, провалникот на сефови Ред (Лук Брејси) е ослободен и им се придружува на сопругата Клои (Нина Добрев) и нивната ќерка Беатрис (Ела Рајан Квин), ветувајќи им дека ќе живее чесно.
Сепак, истиот ден кога Ред излегува на слобода, во потрага по него тргнува психопатот и платен убиец Лик Шалтиел (Криспин Гловер). Две години порано, грабежот на Ред не успева, а братот на Лик е убиен од полицијата, па сега Лик сака да се одмазди. Тој се колне дека не само што ќе го убие Ред, туку и целото негово семејство. И секој што ќе му застане на патот.

Слики

Среќен денСреќен денСреќен денСреќен денСреќен денСреќен ден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувај ми го грбот (2017)

  image
  Генијална акциска комедија во која главните улоги ги играат Семјуел Л. Џексон, Рајан Рејнолдс и Гери Олдман. Џексон е најбараниот платен убиец на светот, а...
 • Сигурен план (2003)

  image
  Кевин, Саманта и Роб имаат интересно хоби - планираат грабежи кои, иако никогаш нема да ги изведат, мора да бидат детално разработени и не смеат да се служат со...
 • Пандур лоповских навика (1999)

  image
  Све што крадљивац дијаманата Мајлс Логан жели је да поврати свој дијамант и потом се повуче. Ствари се меѓутим компликују - он бива ухапшен, а на месту на коме је...
 • Скапоцен товар (2016)

  image
  Криминален бос се обидува да избега со пари што му припаѓаат на друг крадец.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.