СОДРЖИНА

„Јас сум Дуран“ ја раскажува впечатливата приказна за четирикратниот светски боксерски шампион од Панама Роберто Дуран, кој го надмина својот спорт за да стане инспиративен лик во својата родна земја во нејзината борба за независност. Овој документарец го прикажува неговото патување од скромните почетоци до врвот на боксерскиот свет. Во филмот играат Роберто Дуран, Силвестер Сталоне, Шугар Леј Леонард, Мајк Тајсон, Дон Кинг, Боб Арум, Оскар де ла Хоја и Ленокс Луис.

Слики

Јас сум Дуран

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Betting on Zero (2016)

  вторник
  image
  Writer/director Ted Braun follows controversial hedge fund titan Bill Ackman as he puts a billion dollars on the line in his crusade to expose Herbalife as the...
 • County Jail: Oakland (2009)

  вторник
  image
 • Џиновска лигња људождер (2013)

  среда
  image
  Од риболоваца које је убила прождрљива лигња до морнара који су били сведоци постојања чудовишта епских размера, ове приче показују да је митско биќе Кракен...
 • Изгубената викиншка армија (2019)

  среда
  image
  Пред 40 години, во англиско село бил откриена масовна гробница. Никој не знаел кои се закопаните, но сега биоархеологот Кет Џарман мисли дека се работи за коските...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.