poster

Љубовен сос

The Sauce of Love (2021)

Режисер: Don McBrearty
Pickbox TV | 29.1.22 | 09:25

рејтинг: 6.1/10

СОДРЖИНА

Зои обожава да готви и ги воодушевува своите пријатели и роднини со нејзините сендвичи кои се здрави и хранливи, со состојки кои се одгледувани локално. Наскоро добива шанса да се пријави на натпревар по готвење, и веднаш се пријавува. Но Зои не очекувала дека ќе се вљуби во еден од судиите, Колин, но ниту дека еден од судиите ќе биде нејзиниот бивш шеф Рик, кој ќе стори сè, па дури и ќе застане на патот на љубовта на Зои, само за да дојде до нејзините рецепти.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под виножитото (2019)

  Утре
  image
  Луси није била сигурна да ќе пронаќи праву љубав све док се Џек није доселио у град с ќерком Софи. Заједно ќе је научити да никад није прекасно јурити за дугама.
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  петок
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Потрага по божиќното богатство (2021)

  петок
  image
  Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе...
 • Љубав у зраку (2019)

  петок
  image
  Самохрана мајка упознаје привлачног пилота те се напокон одлучује суочити са својим страховима.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.