poster

Енчантималс: пролеќе у жетвеним брдима

Enchantimals: Spring Into Harvest Hills (2020)

Режисер: Jayson Thiessen

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

Када магична незгода спречи пролеќе да стигне у Безвременију, низ све фантастичнијих природних непогода почиње да прети земљи. Како се ствари погоршавају, а време брзо истиче, Енчантималс креќу у велики поход ка брдима Жетве где морају да затраже срцу природе да врати пролеќе пре него што Безвременија и сви у њој престану да постоје.

Слики

Енчантималс: пролеќе у жетвеним брдимаЕнчантималс: пролеќе у жетвеним брдимаЕнчантималс: пролеќе у жетвеним брдимаЕнчантималс: пролеќе у жетвеним брдимаЕнчантималс: пролеќе у жетвеним брдимаЕнчантималс: пролеќе у жетвеним брдима

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стјуарт литл 3 (2005)

  недела
  image
  Спакујте се и спремите опрему за камповање време је да се одазовете на Стјуарта литл 3-зов дивљине!У овој узбудљивој анимираној авантури,породица Литл ќе упознати...
 • Среќен змеј (2009)

  недела
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Филмот на лутите птици (2016)

  денес
  image
  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.