рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.1/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Tragajući za osvetom, ratnik oslobađa smrtonosni virus u Harvardilu. Pripadnici specijalnih snaga, Leon S Kenedi i Kler Redfild odgovaraju na ovu pretnju i pokušavaju da unište mutirano čudovište pre nego što se istorija ponovi.
„Incident Kišobran“ koji se odigrao u Rakun Sitiju, okončan je uništenjem smrtonosnog virusa tako što je vlada naredila raketni napad na grad. Pošto su joj sve operacije suspendovane širom sveta, više niko ne kupuje proizvode korporacije „Kišobran“. Ovaj udarac na poslovnog giganta rezultira njegovom potpunom propašću. Sedam godina kasnije. Aerodrom. Negde u Sjedinjenim Državama. Obično jesenje popodne. Jedan zombi kreće kroz mirno popodne da napada sve redom. Kako se aerodrom puni zombijima, užasna tragedija će se ponoviti...

Слики

Притајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: ДегенерацијаПритајено зло: Дегенерација

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потрагата по Немо (2003)

  денес
  image
  Во „Потрага по Немо, создадена од добитниците на „Оскар и создавачите на „Приказна за играчките и на „Чудовишта, ќе сретнете живописни ликови што ќе ве однесат во...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  денес
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Ледено доба 3: Доба на диносаурусите (2009)

  денес
  image
  Хероите од мразот од светски познатите блокбастери ЛЕДЕНО ДОБА и ЛЕДЕНО ДОБА 2: ТОПЕЊЕ се вратија, на неверојатна авантура. Овојпат, тие се под мразот и откриваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.