poster

Прекрасни

Fabuleuses (2019)

комедија | Канада
Режисер: Mélanie Charbonneau
Cinemax 2 | Утре | 08:05

рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Лори е девојка од соседството која се обидува да биде гламурозна. Клара е ѕвезда на социјалните медиуми која живее за “лајкови”. Исто така тука е и Елизабет, која се бунтува против сѐ. Трите пријателки искусуваат лето полно со парадокси.
Лори е амбициозна млада жена која се обидува да се пробие како писателка. Клара е ѕвезда на социјалните медиуми со многу следбеници. Нејзиниот прекрасен инстаграм живот прави да биде привлечна за врвните брендови и продукти. Елизабет е феминистка бунтовник, постојано предизвикувајќи ја општествената дефиниција за идеална жена. Пријателството помеѓу овие три поинакви жени е тестирано едно лето кога Лори ги добива своите пет минути слава, Клара се соочува со тешкотии и Елизабет е оставена да одбере страна. „Прекрасни“ е забавен поглед кон парадоксите со кои се соочуваат жените во свет каде што вредноста зависи од тоа колку “лајкови” добиваш на интернет.

Слики

ПрекрасниПрекрасниПрекрасниПрекрасниПрекрасниПрекрасниПрекрасниПрекрасни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
 • Холограм за краља (2016)

  денес
  image
  Остао је без посла, жена га је оставила и не може да плати школарину својој ќерки. Алан Клеј (54) полаже све своје наде у „Економски град краља Абдуле, бљештаву и...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  денес
  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.