Оценка на корисникот: 7.8/10
(91 глас)

СОДРЖИНА

Еднаш порано, во малото семејно предградие на Рим, убавата летна топлина ја прикрива тешката атмосфера на отуѓување. Од растојание, семејствата изгледаат нормално, но тоа е илузија: во куќите, дворовите и во градините, тишината го прикрива суптилниот садизам на татковците, пасивноста на мајките и индиферентноста на возрасните. Но очајот и потиснатиот гнев на децата ќе експлодира и ќе ја пробие ова гротескна фасада, со разорувачки последици за целата заедница.

Слики

Лоши приказни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свиња (2021)

  image
  Николас Кејџ је у улози Роба, усамљеног тартуфара који живи у орегонској шуми са својом свињом дресираном за тражење тартуфа. Након што га једне ноќи неко...
 • Да се живее во страв (2001)

  image
  Маж и жена се враќаат во неговиот роден град, на отворањето на тестаментот на неговиот татко. За брзо време им станува јасно дека градот е полн со дамнешните...
 • Џаспер Џоyнс (2017)

  image
  Сред вечер, во жешкото лето 1969 година, Чарли е разбуден од одметникот Џаспер Џоунс. Џаспер го носи длабоко во шумата и му покажува нешто што засекогаш ќе му го...
 • Остани (2005)

  image
  Гледаме како психијатар се обидува да спречи еден од неговите пациенти да изврши самоубиство додека и самиот се труди да остане во реалноста.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.