рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Кон крајот на 1960-тите, Лучија е оставена со баба ѝ додека нејзините родители емигрираат во Франција да најдат работа. Лучија е вознемирена што мора да остане во Италија и се бори да ја научи нејзината улога во малото традиционално село.
Сниман во суровото и прекрасното крајбрежје на Сицилија, филмот „Сама со своите соништа“ ги истражува универзалните безвременски теми на разделеноста на семејството, емиграцијата, генерациски конфликти и репресијата на жените. Кон крајот на 1960-тите, Лучија е оставена со баба ѝ додека нејзините родители емигрираат во Франција да најдат работа. Лучија е многу вознемирена што мора да остане во Италија и се бори да ја научи нејзината улога во малото традиционално село под будното раководство на нејзината строга баба, која Лучија се напрега да ја разбере. Без знаење на младата девојка, баба ѝ крие ужасна семејна тајна што ја загрозува благосостојбата на Лучија.

Слики

Сама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништаСама со своите соништа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Долази коњаник (1978)

  четврток
  image
  Ела Конорс је неудата жена коју присиљавају да прода своју фарму стоке њеном некадашњем удварачу, Џејкобу Јуингу. Помоќ тражи од свог суседа, Френка. Заједно се...
 • Вештачка интелигенција: ВИ (2001)

  четврток
  image
  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува...
 • Mountains Clad in Green (1971)

  четврток
  image
  Lilua, a 19 years old girl, injured during war is being kept in a village but needs to be transported in a safe place far from there. The streets are blocked by...
 • Размишљам о окончању (2020)

  четврток
  image
  Nothing is as it seems when a woman experiencing misgivings about her new boyfriend joins him on a road trip to meet his parents at their remote farm.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.