poster

Уште една тура

Druk (2020)

комедија, драма | Данска, Шведска, Холандија
Режисер: Thomas Vinterberg

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Ова е приказна за четворица пријатели кои работат како професори во средно училиште и ќе се обидат да си го подобрат животот со тоа што ќе експериментираат со постојано одржување на нивото на алкохол во крвта.

Слики

Уште една тураУште една тураУште една тураУште една тураУште една тура

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Маратонците го трчаат почесниот круг (1982)

  денес
  image
  Семејството Топаловиќ има погребален бизнис, меѓу две војни и две семејства. Aмериканско гангстерство на балкански начин во легендарната црна комедија.
 • Мали жолти лимони (2013)

  денес
  image
  Агнес е шеф во кујна и таа сака да готви. Таа има добра работа, дечко кој ја сака и најдобар пријател кој е сегогаш овде за неа. Еден ден таа беше отпуштена од...
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Milioni (2004)

  денес
  image
  Sedmogodišnji dečak pronalazi kesu punu britanskih funti, i to samo nekoliko dana pre nego što valuta prelazi u evro.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.