poster

The Red Dress

The Red Dress (2015)

драма, трилер | Канада, Малта
Режисер: Leif Bristow

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.5/10

СОДРЖИНА

Rainer and Patricia's jet-setting lifestyle is irreparably altered after a horrible tragedy - the loss of their child. Determined to build a new life, they move to an idyllic, remote portion of the island of Malta. Surrounded by nature's beauty, their strained relationship is reinvigorated, but the good times don't last for long...wounded hearts, tormented souls and twisted emotions make dangerous companions. As haunting events from the past plague them - each learn more than they bargained for, too many betrayals and too much deception, psychosis and tragedy undermine their hope for survival. Will the wilderness destroy them or will they destroy themselves?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  денес
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  денес
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  денес
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  денес
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.