СОДРЖИНА

Шериф из града Бенок, Џерад Медокс стиже у суседни град Сабат у потрази за групом каубоја која је раније дивљала у Беноку, убивши притом једног старца. Медокс налази шерифа Сабата и показује му списак људи за којима трага. Рајан их све познаје, али му поштено признаје да им не може ништа. Наиме, реч је о плаќеницима Винсента Бронсона, моќника који поседује цео град па и шерифа. Храбри Медокс нема намеру одустати и преко шерифа шаље Бронсону ултиматум...

Слики

Човек закона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Само море зна (2018)

  сабота
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
 • Островот на шепотењата (2007)

  сабота
  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • Робинзон Крусо (1997)

  денес
  image
  Робинзон Крусо е единствениот преживеан во една поморска несреќа, па сам мора да се снаоѓа на еден ненаселен тропски остров. Наскоро открива дека едно локално...
 • Автостоперски водич за галаксијата (2005)

  денес
  image
  Само неколку секунди пред Земјата да биде уништена од една вонземска градежна компанија, Артур Дент ја напушта планетата со својот пријател, Форд Префект,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.