рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Само што одлучуваат да се разделат, Линда и Пакстон се заглавени дома во задолжителен карантин. Заедничкиот живот е предизвик, но исполнет со поезија и големи количини вино, ќе ги зближи на најизненадувачки начин.
Неодамна разделените Линда и Пакстон се пред вознемирувачка пресвртница кога задолжителниот карантин поради Ковид-19 во Лондон ги принудува да останат под ист покрив. Додека новите обврски на Линда, амбициозна директорка на маркетинг, прават таа да биде разочарана од корпоративниот свет, Пакстон, креативец со криминално минато, завршува на принудно отсуство. Водени од поезијата и големи количини вино, нивните напори да имаат мирен соживот ги водат до тоа одново да ја откријат слободоумноста што некогаш ја имале – и да бидат вовлечени во случајната можност да учествуваат во голема кражба на скапоцени камења. Паметен, секси и изненадувачки, „Затворени“ ги следи Линда и Пакстон додека тие се обложуваат на своето партнерство за да добијат можност да ги сменат своите животи засекогаш.

Слики

ЗатворениЗатворениЗатворениЗатворениЗатворениЗатворени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наш муж Талијан (2004)

  вторник
  image
  Мариа (Мариа Гразиа Цуцинотта) израѓује сандале и живи у Италији. Њезин супруг Винцензо (Пиерфранцесцо Фавино) одлази од куќе како би се окушао као кипар у Неw...
 • Што е љубовта (2007)

  вторник
  image
  Том планира да изненади Сару вереничким прстеном, а свог најбољег пријатеља замоли да буде сведок просидби која ќе се десити на светог Валентина. Невоља је у томе...
 • Цигари на парче (2011)

  вторник
  image
  Боби, њујоршки џепчија кој насекаде се претставува како брокер, ја предизвикува судбината кога ќе украде значка од њујоршки детектив, поради незадоволството на...
 • Семоќниот Еван (2007)

  вторник
  image
  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.