рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Флафи, кучето миленик на Џими Фајв, исчезна. Тој развива план да го спаси кученцето, но за тоа ќе му треба помош од верните другари Моника, Меги и Смаџ. Заедно, тие ќе проживеат големи авантури за да го вратат Флафи дома.
Флафи, кучето миленик на Џими Фајв, исчезна. Тој развива план да го спаси кученцето, но за тоа ќе му треба помош од верните другари Моника, Меги и Смаџ. Заедно, тие ќе се соочат со предизвици и ќе проживеат големи авантури за да го вратат Флафи дома. Филмска адаптација на култниот стрип од бразилскиот стрип-цртач Маурисио де Соуса, кој е дистрибуиран уште од 1950-тите и е објавен во 40 земји на 14 јазици.

Слики

Моника и пријателите: ПоврзаностМоника и пријателите: ПоврзаностМоника и пријателите: ПоврзаностМоника и пријателите: Поврзаност

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дамбо (2019)

  четврток
  image
  Сопственикот на циркусот ја ангажира поранешната звезда Холт Фариер и нговите деца да се грижат за новороденото слонче, чии огромни уши го прават предмет на...
 • Принцезата невеста (1987)

  четврток
  image
  Добри дедица (П. Фалк) чита болесноме унуку (Ф. Саваге) бајку коју је њему читао његов дед, а њему његов отац. Лепа Буттерцуп (Р. Wригхт Пенн) заљуби се у лепога...
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  четврток
  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Дивље свиње (2007)

  четврток
  image
  Група пријатеља средњих година покушава да разбије монотонију живота у предграѓу одласком на путовање мотоциклима. Када се ова шаролика четворка, која се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.