СОДРЖИНА

Размажена Еллен "Еллие" Андреwс (Ц. Цолберт) млада је и помало умишљена богаташица, кќи строгог милионера Алеxандера Андреwса (W. Цонноллy) која се противно очевој вољи жели удати за ловца на мираз и плејбоја "Кинга" Wестлеyа (Ј. Тхомас). Кад побегне с јахте у Миамију, где је отац за њено добро држи "затворену", Еллие ускочи у аутобус и крене на ноќну вожњу до Неw Yорка где је чека Wестлеy. Током путовања до ње седи помало груби и неодговорни, али поштени и добродушни незапослени новинар Петер Wарне (Ц. Габле), амбициозан момак који се након проблема с алкохолом жели вратити на посао. Кад из новина сазна да му је сапутница одбегла наследница, Петер предложи Еллие да му омогуќи писање ексклузивне репортаже о догаѓају, а он ќе јој заузврат помоќи. Иако на почетку тешко подносе једно друго, однос измеѓу Еллие и Петера поступно ќе се почети мењати.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фраери (2001)

  четврток
  image
  На венчавката на пријателот, неоженетите се обложуваат во тоа кој ќе остане сам. Седум години подоцна, еден од двајцата останати губи 51.000 долари во Вегас. Сега...
 • Двојник (2013)

  четврток
  image
  Животот на еден владин службеник се претвора во хорор со пристигнувањето на еден нов колега кој му е физички двојник, но карактерна спротивност поради тоа што е...
 • Алекс у земљи чуда (1970)

  четврток
  image
  After his first film is a hit, a young director is caught in the classic bind between art and commerce--he...
 • Будење во Рино (2002)

  четврток
  image
  Две двојки патуваат во Рино, Невада, за да гледаат шоу со камиони-чудовишта, но во текот на патувањето и двете сфаќаат дека не им се многу добри и посветени врските.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.