poster

Easy Money

Easy Money (1948)

комедија, криминалистички, драма | Обединетото Кралство
Режисер: Bernard Knowles

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.5/10
(86 гласови)

СОДРЖИНА

A win on the football pools in postwar Britain changes lives. A happy family is turned into an unhappy argumentative lot until it is discovered the coupon apparently didn't get posted. A mild-mannered clerk worries about how to tell his overbearing boss he is quitting. A double-bass player finds life without the orchestra lacks something. The lure of the big money even turns some people into criminals, as when a coupon checker is tempted by his night-club singer girlfriend to cheat the company.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • После сумрака (2004)

  image
  ФБИ агент Стен, који је годинама безуспешно у потери за Максом, верује да пар планира да украде и треќи дијамант, који ќе у склопу изложбе стиќи право на Рајско...
 • Докажана вина (2006)

  image
  Мафијашот Џеки Диноршио отслужува условна казна, но е фатен дека препродава дрога и е осуден на казна затвор од 30 години. Обвинителот ќе му понуди да биде пуштен...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Господин Најс (2010)

  image
  Филмот ја следи животната приказна на елитен британски шверцер на дрога - Хауард Маркс познат како Господин Најс. Тој е туристички агент, промотор на рок...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.