СОДРЖИНА

A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a "non-illegal" drug and starts selling it with a group of friends, PhD holders working menial jobs and underpaid. Things get complicated when they earn too much money, get noticed, and their business is frowned-upon by a big drug dealer named "Murena"...

Слики

I Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I WantI Can Quit Whenever I Want

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
 • Руби и Квентин (2003)

  image
  Квентин излуѓује све око себе и завршава у затвору делеќи ќелију са окорелим и ќутљивим лоповом Рубијем. Након неког времена Квентин заволи Рубија. Сплетом...
 • Цели девет милји (2000)

  image
  На забар кој се мачи да успее му се менува од корен животот кога познат гангстер се преселува во соседството. Жена му успева да го убеди да информира озлогласен...
 • Старски и Хач (2004)

  image
  Една од најпопуларните телевизиски двојки доаѓа на големото платно во оваа пародија на популарната серија од 1970-тите. Придружете им се на стегнатиот Дејвид...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.