СОДРЖИНА

Надежната кантри пејачка (Џеси Шрам) се среќава со текстописец од Нешвил (Нијал Метер) во потрага по инспирација. Здружувајќи се да напишат песна, нивниот труд станува компликуван, но исходот е хит песна... И вистинска љубов.
Надежната пејачка и кантавторка Шејна Кук од Нешвил е на работ да се откаже од својата кариера и се враќа во малиот роден град Силверадо кога започнува тамошниот музички фестивал, а една случајна средба со успешниот текстописец Грејди Конор менува сѐ. Тој се обидува да напише песна за кантри ѕвездата Дјук Стерлинг и Шејна изгледа како совршен партнер за пишување. Шејна и Грејди се зближуваат и меѓу нив се раѓа романса додека тие работат на нивната љубовна песна. Но кога таа се среќава со Дјук, тој го забележува нејзиниот потенцијал како ѕвезда и бара таа со своја песна да го отвори фестивалот. Иако тоа изгледа како животна шанса за Шејна, контроверзната историја меѓу Дјук и Грејди е закана за сѐ што создале таа и Грејди.

Слики

Кантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срцеКантри од срце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рој (1966)

  денес
  image
  У бурним временима И српског устанка, 1804. године, у тек ослобоѓеној земљи, суди се жени, Српкињи, за издају мужа, јунака, Турцима. Плету се компликоване нити...
 • Изгубено дете (1998)

  денес
  image
  Рејчел Харисон е главна на тимот спасители, кои вложуваат големи напори да најдат едно изгубенод ете. Во исто време, таа се бори со отсустноста на сопствените...
 • Шест дана јуна (1985)

  денес
  image
  Живот младих у малом мјесту крајем шездесетих година. Металостругар је добио позив за војску. Одлази за шест дана. Са пријатељима проводи те дане као и обично:...
 • Добриот Вил Хантинг (1997)

  денес
  image
  Драма за бунтовниот 20-годишен чистач на МИТ, Вил Хантинг, надарен со фотографска меморија, кој се дружи со своите пријатели од Јужен Бостон, неговиот најдобар...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.