poster

Čiča Tomina koliba

Uncle Tom's Cabin (1987)

драма | САД
Режисер: Stan Lathan

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Описујуќи ујка Тома као интелигентног и непокорног роба, који никад није окусио сласт слободе, и који умире као роб на плантажи свог власника Симона Легрееја, филм покушава пронаќи истину и вратити репутацију аболционистима из 1852.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Borechki Klub (1999)

  денес
  image
  Млад службеник е уморен од својата кариера и заедно со својот пријател Тајлер Дурден формира нов клуб каде што мажи се ослободуваат од своите фрустрации тепајќи...
 • Портрет на дамата во огнот (2019)

  денес
  image
  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја...
 • Последно возење (2009)

  денес
  image
  Еден очаен татко го зема својот десетгодишен син, Чук и бега откако извршува едно насилно злосторство. Додека двајцата патуваат во пустината и нивната судбина е...
 • Cleaner (2018)

  денес
  image
  Narges, a public toilet cleaner, has to wait for 5 minutes to see what the result of her pregnancy test is. In this 5 minutes, she dives in her dream. The dream...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.