poster

Valentine

Valentine (2017)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.1/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Batavia City, a beautiful city that no longer safely inhabited. Robbery, violence, and a variety of increasingly rampant criminality. In the midst of this chaotic city, Srimaya, a cafe waitress who dreams of becoming an actress never thought that dream would change her life. Her meeting with Bono, a film director and his friend, Wawan, will take her on a dangerous adventure full of thrilling action with lives at stake. Turning her from an ordinary girl into Batavia City heroine of hope, Valentine.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црна Удовица (2021)

  image
  Скарлет Џохансон репризира улогу Наташе / Црне удовице у Марвеловом акционом спектаклу, шпијунском трилеру “ЦРНА УДОВИЦА” - првом филму четврте етапе Марвеловог...
 • Свет будуќности (2018)

  image
  У великој пустињској оази, краљица лежи на самрти док њен син Принц путује кроз пустињу у нади да ќе пронаќи митски лек који би јој спасио живот. Након што...
 • Дина (1984)

  image
  Далечна галаксија, во далечна иднина во годината 10191. Аракис е пуста планета и единствен извор на Зачинот, важен лек користен при вселенските патувања од...
 • Бамблби (2018)

  image
  Кога е во бегство во 1987 година, Бамблби наоѓа прибежиште во депонијата на еден мал калифорниски град. 18-годишната Чарли го наоѓа Бамблби. Кога Чарли успева да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.