рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Среде подготовките за свадбата на Ребека, најстара ќерка на ранчерот Џон Лендсбург, неочекуваното враќање на животниот непријател, синот на Тап Петерсон, кој ја напуштил Ребека пред 20 години, отвора стари рани.
Додека Џон Лендсбург и неговото семејство го подготвуваат ранчот за отворањето на нивното ново сместување, ненадејниот предлог за брак ги става плановите за свадбата на Ребека во преден план, со прекрасниот организатор на свадби Клаудија Дупри на којашто веднаш ѝ се допаѓа каубојскиот семеен патријарх. Но, неочекуваното појавување на семејниот непријател на Лендсбург, синот на Тап Петерсон по 20-годишно отсуство со себе носи еден куп нерешени проблеми, вклучувајќи го и тоа дека Кејлеб Петерсон ги напуштил Ребека и нивната неродена ќерка, која сега е порасната и очајно сака поврзаност со татко си. Сепак, кога минатото на Кејлеб го стигнува, Тап мора да го стави на влог целото богатство и ранчот Петерсон за да го обели образот на својот син.

Слики

Ранчот на Џ.Л. 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Des Kaisers neue Kleider (2010)

  денес
  image
  Penniless but crafty and daring young Jakob leaves his impoverished town to the land of Emperor Friedhelm, who spends more then his treasury can afford on daily...
 • Четири деца и Нештото (2020)

  денес
  image
  Приказната следи четири деца на семеен одмор во Корнвол. На плажата среќаваат суштество наречено Псамид со моќ да остварува желби. Исто така се среќаваат и со...
 • Малиот астронаут (2021)

  денес
  image
  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да...
 • Shpella e pirateve (1990)

  денес
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.