рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(14 гласови)

Содржина

Смјештени у бујној и краљевској земљи Замунде, новоокруњени краљ Акеем (Еддие Мурпхy) и његов поуздани Семми (Арсенио Халл) креќу у посве нову урнебесну авантуру гдје путују по свијету од њихове велике афричке државе до градске четврти из Qуеенса у Неw Yорку – тамо гдје је све почело.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Одмор на море (2011)

  image
  Конечно, викенд е и сите одат на море. Двајца пензнионери патуваат до куќата на море, и по пат сретнуваат двајца панкери кои живеат во куќа која тоне во песокот....
 • Откачениот професор 2: Семејството Кламп (2000)

  image
  Серум може привремено да врати време, да избрише деценије са нечије појаве и да поврати виталност. Самим тим представља уносно власништво које свако жели.
 • Девојката на мојот најдобар пријател (2008)

  image
  Тенк се соочува со најголемиот тест на пријателство кога неговиот пријател го ангажира да ја однесе поранешната девојка на глупав состанок за да сфати колку бил...
 • Тим од сништата (2012)

  image
  Поранешен фудбалер кој живее во Бретања ги собира своите поранешни соиграчи за да им помогнат на локалните рибари во фудбалските натпревари и на тој начин да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.