СОДРЖИНА

Русија је на граници нуклеарног уништења, а само један човек може да је спаси. Елитном оперативцу америчких специјалних јединица је нареѓено да уништи чеченску нуклеарну електрану пре него што терористи активирају реактор. Ушавши у строго чувану електрану, он поставља пројектил и бежи. Али када открије да ќе управо његов пријектил активирати реактор, схвата да му је намештено. Почиње трка са временом и детонацијом која ќе изазвати смрт хиљада људи и узнемитрити светске силе.

Слики

СтрелацСтрелацСтрелац

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  сабота
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  сабота
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  сабота
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  сабота
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.