рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Филмот е страстен портрет на младината што се одвива во Вако, Тексас. Избркан од дом на 18 години, Ричи се судира со тешкотиите и искушенијата на поинаквиот живот. Кога станува главен осомничен во грабеж, тој открива невозможна љубов.
„Полнолетство“ е страстен портрет на младината поставен во Вако, Тексас. Избркан од дом на 18 години, Ричи (Тај Шеридан) се судира со тешкотиите и искушенијата на поинаквиот живот. Кога станува главен осомничен во неуспешен грабеж, тој открива невозможна љубов во неочекуван пријател. „Полнолетство“ е хумана приказна за љубов, загуба, грешење, и искупување.

Слики

ПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетствоПолнолетство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  петок
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  петок
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  петок
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  петок
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.