poster

I Can Quit Whenever I Want: Ad Honorem

Smetto quando voglio: Ad honorem (2017)

акција, комедија | Италија
Режисер: Sydney Sibilia
Film Komedi | денес | 15:15

рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

It has been a few months since Pietro Zinni's gang got caught in the Sopox production laboratory and each of them locked up in different jails. From Regina Coeli jail, Pietro keeps warning the authorities a fool synthesized nerve gas and he is ready to make a killing, but no one takes him seriously. So he puts in for a transfer to Rebibbia to meet Murena, who has useful information to intercept the murderer. After which, Pietro wants to get the gang of university researchers back together: the perennially unemployed (or detained) most brilliant minds around.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Осумте на Оушн (2018)

  денес
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • 2012 (2009)

  денес
  image
  Еден академски истражувач води група луѓе во борба да ги спречат апокалиптичните настани што биле предвидени од календарот на Маите. Никогаш немало датум толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.