рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Организаторката на свадби Мери е амбициона девојка, посветена на работата. Еден ден таа ќе доживее несреќа на улица. Младиот и згоден доктор Стив Едисон ќе ѝ помогне, а меѓу нив ќе се случи хемија. Проблемот е што Стив треба да се ожени со една клиентка на Мери...

Слики

Организатор на свадбиОрганизатор на свадбиFoto: RTLОрганизатор на свадбиFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLОрганизатор на свадбиОрганизатор на свадбиОрганизатор на свадбиОрганизатор на свадбиОрганизатор на свадбиОрганизатор на свадби

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скршени срца (2009)

  image
  Таа уште се држи. Тој е млад. Кетрин Зета-Џоунс („Без резервации“) глуми со Џастин Барта („Мамурлакот“), во улога на убава самохрана мајка во Њујорк, која ги...
 • Горко/слатко (2009)

  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
 • Такав какав јеси (2015)

  image
  Након 15 година брака, успјешна савјетница за проналажење партнера покушава запалити љубавну искру и наводи супруга да с њом изаѓе "наслијепо".
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.