СОДРЖИНА

Ветеранот ранчер Џон Лендсбург (Џон Војт) се соочува со државната бирократија кога стариот непријател (Џејмс Кан) бара одмазда за стара расправија и фалсификува документи тврдејќи дека Лендсбург всушност не е сопственик на семејниот ранч.
„Ранчот на Џ.Л.“ го следи ветеранот ранчер и поранешен шериф Џон Лендсбург (Џон Војт), кој е принуден да се соочи со државната бирократија кога стариот непријател Тап Петерсон (Џејмс Кан) бара одмазда за расправија стара децении и фалсификува документи тврдејќи дека Лендсбург всушност не го поседува саканиот семеен ранч. Сепак, Џон не се предава без борба. Мелани Грифит и Тери Поло исто така се во главните улоги.

Слики

Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.Ранчот на Џ.Л.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur po Xhirohej një film (1981)

  петок
  image
 • The Boy, the Dog and the Clown (2019)

  петок
  image
  A young boy, Adrien, grieving over the loss of his father, meets a sad, down-on-his-luck clown who can perform incredible feats of magic. After Adrien gets lost...
 • Машиновозачот (2008)

  денес
  image
  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер,...
 • Божиќна приказна (2003)

  денес
  image
  Егоманијакалниот водител на телевизиска емисија, одлучен е да го уништи доброто расположение кое владее во студиото.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.