рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 6.25/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Година је 2033. и Земља је готово потпуно уништена након застрашујуќе катаклизме коју је изазвао велики метеор. Захваљујуќи несташици воде светом сада влада "Wатер & Поwер", моќна корпорација на чијем се челу налази окрутни Кеслее, која наsире последње чисте изворе воде. Њима се супротставља група вештих одметника меѓу којима се налази и неустрашива Танк Гирл.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Суперхеројски филм (2008)

  image
  Исмевање на супер херојските филмови, од „Бетмен започнува“ до „Фантастична четворка“.
 • Хипериони (2022)

  image
  Во 1960 година, професорот Рукус Мандулбаум (Кери Елвс) го пронаоѓа Титанскиот беџ, направа што овозможува луѓето да имаат одредена супер моќ. Тој зема тројца...
 • Крајот на светот (2013)

  image
  Пред дваесет години, Гери Кинг и неговите пријатели го започнале најголемиот алкохоличарски маратон. Но, пивото успеало да ги совлада, па не успеале да ја допијат...
 • Одредот на отпишаните: Нова мисија (2021)

  image
  Добре дојдовте во пеколот познат како Бел Рев, затвор со највисока стапка на смртност во САД. Таму се затворени најлошите супер злосторници кои ќе направат сè за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.