СОДРЖИНА

Ноќ вештица само што није стигла и Џорџ једва чека да почне славље: дубљење бундева, такмичење у костимима и посебно годишњи фестивал страве. Џорџ и Ели жељно ишчекују да започну светковине и посеќују Ренкинсову фарму како би изабрали савршену бундеву. Тамо чују страшну причу о легенди о Ноу Ногину. Према предању, Но Ногин је страшило које се појављује за Ноќ вештица да би обарало људима капе са глава. Џорџ и Ели су се намерили да у време Ноќи вештица усликају Ноа Ногина и напокон докажу да постоји. Хоќе ли успети да доѓу до доказа? Само знатижељни ќе сазнати!

Слики

Радознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ ВештицаРадознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ Вештица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  понеделник
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  понеделник
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  понеделник
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  понеделник
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.