рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

По катастрофалниот свадбен ден, Џејн добива нервен слом кој води до дијагноза на параноидна шизофренија. Кога нејзиното бесчувствително семејство не ја поддржува, работите изгледаат лошо сѐ додека не го запознае Мајк, неуспешен музичар.
„Вечна убавина“ ја следи Џејн (Сали Хокинс) која, откако е оставена пред олтарот, добива нервен слом кој прераснува во хаотична епизода на шизофренија која трае дваесет години и во која се судираат љубовта (реалната и имагинарната) и семејните врски. Работите се менуваат кога таа започнува мрачно комична романса со Мајк (Дејвид Тјулис), пропаднат музичар и сродна загубена душа.

Слики

Вечна убавина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг Стоун Гап (2014)

  петок
  image
  Прича се врти око транзиционе тачке у животу Аве Мариа Муллиган, срца њене заједнице у Аппалацхиан Моунтаинс у Вирџинији.
 • Момци у акцији (2010)

  петок
  image
  Они су младиќи, колеге и нису баш успешни код нежнијег пола њихових година. Због тога су, мало је реќи, очајни. Али, ствари се из корена мењају када открију да...
 • Џејк на квадрат (2013)

  петок
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Вечера во Америка (2020)

  петок
  image
  Еден панк рокер во бегство (Кајл Галнер) и една млада жена (Емили Скегс), која е под опсесија од неговата група, заедно одат на неочекувано е епско патување низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.