Оценка на корисникот: 7.8/10
(90 гласови)

СОДРЖИНА

Brussels, early 60's. Alice and Céline live in twin bourgeois houses. They are best friends as are their children, Theo and Maxime, who have grown up like brothers. Both families spend all their time together. This perfect harmony is broken when Maxime, Céline's son, tragically falls to his death from his bedroom window. This accident happens very quickly and Alice, witness of the scene, can't save him. Blinded by the pain, Céline blames Alice for not saving her son. Céline's behavior becomes more and more suspicious - Alice fears her friend is seeking revenge on her son Theo.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Ником ни реч (2001)

  image
  Група лопова украде ретки драгуљ, током краѓе двојица пљачкаша преваре шефа банде, Патрика и отму му драгоцени камен. Десет година касније, угледног психијатра...
 • Непозната жена (2006)

  image
  Прогонета од своето страшно минато, една млада жена се обидува да ја пронајде својата ќерка и да живее мирен живот. Украинката Ирина со намера се уфрлува во...
 • Офлајн (2012)

  image
  Ејдан уште како тинејџерка добивала анонимни пораки на интернет и по телефон, кои звучеле како да се испратени од опседнат обожавател. И покрај сите мерки на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.