poster

Застранување

The Swerve (2018)

драма | САД
Режисер: Dean Kapsalis

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 6.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Холи навидум има сè: две деца, убава куќа, добра работа како учителка, и сопруг со кариера што напредува. Но се појавуваат проблематични знаци дека во нејзиниот свет не е сè во ред. Инсомнија. Лекарства против инсомнија. Соништа поради лековите против инсомнија. (Дали тоа воопшто се соништа?) А тука е и глушецот кој ѝ се појавува дома. Сето тоа го нарушува нејзиниот деликатен баланс и ја води во спирала надвор од контрола. Филмското деби на сценаристот и режисер Дин Капсалис истражува една недела во животот на жена која е на работ на ментална болест.

Слики

Застранување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.