СОДРЖИНА

Кад дивља свиња донесе на свет тринаест прасади, она тада “тринаесто прасе” одбацује јер оно нема место за сисање и оно најцешќе угине. Ова документарна драма из животињског света прича о суровости природе према нежељеном “тринаестом прасету” које смо у филму назвали Гиле – баксуз. Ипак, одбаченог Гилета прихвата и пружа му уточиште једна друга животињска врста, срна и њено лане.

Сцеарист:
Продуцент: Petar Lalović
Наратор: Petar Kralj
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 109 мин

Слики

Свет који нестајеСвет који нестајеСвет који нестаје

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Морски живот со Стив Зису (2004)

  денес
  image
  Меѓународно познатиот океанограф, Стив Зису (Бил Мари) и неговиот екипаж кој го носи името „Тим Зису“, отпловуваат на експедиција во лов на мистериозната,...
 • Капетанка Марвел (2019)

  денес
  image
  „Капетанка Марвел“ ја прикажува Керол Денверс, која станува една од најмоќните суперхеројки. Кога една меѓугалактичка војна стигнува до Земјата, Керол се наоѓа во...
 • Истребувач 2049 (2017)

  денес
  image
  Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара...
 • Невидливиот град на Рим (2015)

  денес
  image
  Д-р Мајкл Скот има ексклузивно право да истражува под улиците на Рим. Заедно со тим експерти, тој ја открива возбудливата приказна за градот и за необичните луѓе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.