СОДРЖИНА

Живот баш и није наклоњен Томију Базилију, 31-годишњем ауто-механичару. Остао је без посла, јер је „позајмио новац из касе, девојка га је шутнула, смувала се са његовим шефом и сад је трудна, а он не може нигде да се запосли. Живот му се врти око локалног бара изнад ког живи, препуног живописних чудака, отуѓених мужева или старих пијандура, који се опијају до смрти. Томи пијано тумара кроз свој живот, још увек заљубљен у бившу девојку, очајнички желеќи да пронаѓе занимацију ван бара и свом животу дâ неки смисао. Прослављени глумац Стив Бушеми је написао, режирао и глуми у овој оригиналној животној комедији и драми препуној искрених осеќања.

Слики

Дебела хладовина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  понеделник
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Замена (2020)

  понеделник
  image
  Кога ѝ е наредено да оди една година на рехабилитација, актерката Кенди (Дру Баримор) ја најмува амбициозната Пола да го заземе нејзиното место. Но Пола ѝ го...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  понеделник
  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Девојка на лош глас (2010)

  понеделник
  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.