рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.53/10
(97 гласови)

СОДРЖИНА

Низ очите на осумгодишно момче, во голема мера заштитено од реалноста на Втората светска војна, сведочиме за забранетото пријателство кое се создава помеѓу Бруно, синот на нацистичкиот командант, и Шмуел, еврејско момче кое е заробено во концентрационен логор. Иако двајцата се физички одделени со бодликава жица, нивните животи стануваат неизбежно поврзани. Измислената приказна за Бруно и Шмуел фрла светло врз бруталноста, бесмисленоста и разорните последици на војната, од една необична гледна точка. Заедно, нивното трагично патување помага да се сетиме на милионите невини жртви од Холокаустот.

Слики

МОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИМОМЧЕТО СО ПИЏАМИ ВО РИГИ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Природна светлина (2021)

  image
  Годината е 1943; Иштван Семетка (Ференц Сабо), е едноставен фармер кој служи како каплар во специјалната единица на унгарската армија, сојузници на окупаторските...
 • Сенка шпијуна (2020)

  image
  Напета шпијунска трилер-драма заснована на истинитој причи са Бенедиктом Кумбербачом у главној улози. Радња је смештена у време Хладног рата и заснива се на...
 • Мој син Џек (2007)

  image
  Великан светске класичне литературе за децу био је жестоки поборник рата и свој утицај искористио је да убеди власти да регрутују његовог сина Џека који је...
 • Bless Me, Ultima (2012)

  image
  A drama set in New Mexico during WWII, centered on the relationship between a young man and an elderly medicine woman who helps him contend with the battle...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.