рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Една идеалистка (Шејлен Вудли) се обидува да си го среди животот на финансиски и на романтичен план, но е фатена во љубовен триаголник со слободоумното лошо момче (Себастијан Стен) и неговиот трезвен и чувствителен најдобар пријател.
Закрепнувајќи од скорешното лошо раскинување, Дафне тешко се справува со животот. Живеејќи во гостилницата на сестра ѝ, таа постојано е сведок на караниците на сестра ѝ и нејзиниот маж, што кај Дафне само го влошува растечкиот очај во однос на долготрајна љубов. Тогаш, на една забава, Дафне ги запознава Френк и Џек. И двајцата ѝ се многу привлечни, иако на различни начини: едниот е слободоумно лошо момче; другиот е трезвен, интелигентен и чувствителен. Во неможност да избере помеѓу овие две крајни спротивности, Дафне се дружи и со двајцата, уживајќи во различните начини на кои ја гледа секој од нив. Но судбината има начин да носи одлуки наместо нас, и наскоро доаѓа време кога Дафне е принудена да прифати дека да се има сè можеби скриено значи да се нема ништо.

Слики

Завршоци, почетоциЗавршоци, почетоциЗавршоци, почетоциЗавршоци, почетоциЗавршоци, почетоциЗавршоци, почетоци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.