СОДРЖИНА

Од Волт Дизни Пикчрс и визионерскиот режисер Тим Бартон - епска 3Д фантастична авантура „Алиса во земјата на чудата, магичен и креативен заплет на една од најомилените приказни на сите времиња. Џони Деп ја игра улогата на Лудиот Шапкар и Мија Васиковска како 19-годишната Алиса која се враќа во магичниот свет што го пронашла како мала, повторно среќавајќи се со пријателите од детството. Алиса тргнува на фантастично патување да ја најде својата вистинска судбина и да го прекине владеењето на Црвената Кралица. Во филмот играат и Ен Хатавеј, Хелена Бонам Картер и Криспин Гловер. Сценарио од Линда Волвертон.
Опфаќајќи ги чудата од прекрасните „Авантурите на Алиса во земјата на чудата (1865) и „Алиса од другата страна на огледалото (1871) со одлични и авангардни визуелни ефекти како и најхаризматичните ликови во историјата на литературата, „Алиса во земјата на чудата доаѓа на големиот екран во 3Д на Дизни Диџитал.

Слики

Алиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прометеј (2012)

  денес
  image
  Оригинална митологија во која еден тим истражувачи открива трага за потеклото на човештвото на Земјата, водејќи ги на патување до најтемните агли на вселената....
 • Заборављени принц (2020)

  денес
  image
  Свако вече пре одласка у кревет разведени Џиби прича приче својој сестричини и тако заједно путују у далеке светове. Све док једном далеки свет не доѓе код њих.
 • Звездана прашина (2007)

  денес
  image
  Филм почиње у успаваном енглеском селу Зид, тако названом због каменог зида који сељане вековима штити од натприродног паралелног света који се налази тик с друге...
 • Плес са Вуковима (1990)

  денес
  image
  Година 1861, траје амерички граѓански рат. Поручник Џон Дунбар (Кевин Костнер) након тешке битке открива да лекари планирају да му ампутирају болесну ногу. Због...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.