СОДРЖИНА

„Непобедливи“ на режисерот Клинт Иствуд ја раскажува инспиративната приказна за тоа како Нелсон Мандела (Морган Фримен) здружил сили со капитенот на рагби тимот на Јужна Африка, Франсоа Пиенар (Мет Дејмон) за да ја обедини земјата.
Јужна Африка, 1995. Откако преживува години во затвор поради неговите напори да стави крај на неправдата, Нелсон Мандела (Морган Фримен) ја поведе својата земја во борба против апартхејдот и беше избран за претседател, но наследството на 50 годишната омраза сé уште се заканува да ја распарчи Јужна Африка. Сега, Мандела бара помош од Франсоа Пиенар (Мет Дејмон), капитенот на „Спрингбокс“, националниот рагби тим на Јужна Африка, кој долго време бил симбол на белата репресија. Со поддршка за минималните шанси на „Спрингбокс“, Мендела, Пиенар и „Спрингбокс“ обединуваат 43 милиони Јужноафриканци во една нација која сонува да го освои светскиот куп во рагби!

Слики

НепобедливиНепобедливиНепобедливиНепобедливиНепобедливиНепобедливиНепобедливиНепобедливи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Папилон (1973)

  среда
  image
  Погрешно уапсен и обвинет поради убиство кое не го извршил, Французинот Хенри Шариер, наречен „Папилон, (Пеперуга) осуден е на доживотна казна во колонијата Св....
 • Тесла (2020)

  среда
  image
  За Оскара® вишеструко номиновани Итан Хоук у првом правом биографском филму о Николи Тесли, генију и највеќем научнику са ових простора. Животна прича човека...
 • Волшебникот на лагите (2017)

  среда
  image
  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до...
 • Докрај (2016)

  денес
  image
  Барон Кренстон ја репризира својата сценска улога на претседателот Линдон Б. Џонсон во филмот на ХБО Филмови „Докрај. Филмот е адаптација од Роберт Шенкан на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.