рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Цирих, 1989. Еден совесен полицаец добива задача да собира информации за левичарите од театарот. Но наскоро се вљубува во актерката Одил, која треба да ја набљудува. Тој сè повеќе почнува да се сомнева во својата мисија.
Во 1989 г., Швајцарија е шокирана од скандал кој денес изгледа сосема заборавен; повеќе од 700.000 луѓе биле набљудувани заради нивните политички убедувања. Филмот се одвива во историската заднина на скандалот со тајните досиеја кога совесниот полицаец Виктор Шулер е пратен во театарот во Цирих за да ги набљудува театарските левичари. Тој наскоро потпаѓа под шармот на хаотичниот живот на уметниците. Тој се вљубува во актерката Одил Леман, која треба да ја набљудува. Тој сè повеќе почнува да се сомнева во својата мисија.

Слики

Во еден правец за МоскваВо еден правец за МоскваВо еден правец за МоскваВо еден правец за МоскваВо еден правец за МоскваВо еден правец за Москва

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  денес
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  денес
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  денес
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  денес
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.