рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

Интимен поглед во животот и кариерата на бившата бејзбол ѕвезда. Карстен Чарлс (“ЦЦ“) Сабатија Јуниор се навраќа на периодот кога бил еден од најдобрите фрлачи, а и на големите предизвици што го обликувале.
Филмот ја прикажува длабоко личната приказна на фрлачот на „Њујорк Јенкис“,. Карстен Чарлс (“ЦЦ“) Сабатија Јуниор, користејќи ги како основа снимките зад сцената од неговата последна сезона со “Јенкис“ во 2019 г. Со свои зборови, Сабатија ја раскажува својата приказна којашто почнува во Ваљехо, Калифорнија, каде што идниот голем фрлач ги острел своите вештини фрлајќи грејпфрути од дрвото во дворот на баба му. Во филмот се прикажани подемите и падовите на неговата последна сезона, при што Сабатија се навраќа на периодот кога бил еден од најдобрите фрлачи, а и на големите предизвици кои го обликувале, вклучувајќи ја и неговата долгогодишна битка со зависноста која го достигнала својот врв во 2015 година додека тој играше за “Јенкис“.

Слики

Под грејпфрутовото дрво: Приказната на Ц.Ц. Сабатија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Betting on Zero (2016)

  вторник
  image
  Writer/director Ted Braun follows controversial hedge fund titan Bill Ackman as he puts a billion dollars on the line in his crusade to expose Herbalife as the...
 • County Jail: Oakland (2009)

  вторник
  image
 • Џиновска лигња људождер (2013)

  среда
  image
  Од риболоваца које је убила прождрљива лигња до морнара који су били сведоци постојања чудовишта епских размера, ове приче показују да је митско биќе Кракен...
 • Изгубената викиншка армија (2019)

  среда
  image
  Пред 40 години, во англиско село бил откриена масовна гробница. Никој не знаел кои се закопаните, но сега биоархеологот Кет Џарман мисли дека се работи за коските...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.