рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.95/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Харизматичниот Дени Оушн (Џорџ Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери Бенедикт кој ги контролира трите најголеми казина во Лас Вегас.
Џорџ Клуни, Мет Дејмон, Бред Пит, Џулија Робертс и Дон Чидл одат во акција за да го извршат најсофистицираниот и најсмелиот грабеж во Лас Вегас. Помалку од 24 часа откако е пуштен на условна слобода, харизматичниот Дени Оушн (Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери Бенедикт (Енди Гарсија). Бенедикт ги контролира трите најголеми казина во Лас Вегас... и бившата секси жена на Оушн (Робертс). На секое друго место тие би биле лоши момци, но Оушн и неговата екипа се држат до правилата: Не повредувај никого. Не кради од никого кој не заслужува. И играј ја играта како да немаш што да загубиш. Прифаќаш или не?

Слики

Единаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на Оушн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  четврток
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Rushlights (2013)

  четврток
  image
  "Rushlights" revolves around Billy Brody (Josh Henderson) and Sarah (Haley Webb), two delinquent young lovers from the suburbs of Los Angeles, traveling to a...
 • Удахни, издахни (2019)

  денес
  image
  Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја...
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.