poster

Единаесетмината на Оушн

Ocean's Eleven (2001)

Режисер: Steven Soderbergh


рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(88 гласови)

СОДРЖИНА

Харизматичниот Дени Оушн (Џорџ Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери Бенедикт кој ги контролира трите најголеми казина во Лас Вегас.
Џорџ Клуни, Мет Дејмон, Бред Пит, Џулија Робертс и Дон Чидл одат во акција за да го извршат најсофистицираниот и најсмелиот грабеж во Лас Вегас. Помалку од 24 часа откако е пуштен на условна слобода, харизматичниот Дени Оушн (Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери Бенедикт (Енди Гарсија). Бенедикт ги контролира трите најголеми казина во Лас Вегас... и бившата секси жена на Оушн (Робертс). На секое друго место тие би биле лоши момци, но Оушн и неговата екипа се држат до правилата: Не повредувај никого. Не кради од никого кој не заслужува. И играј ја играта како да немаш што да загубиш. Прифаќаш или не?

Слики

Единаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на ОушнЕдинаесетмината на Оушн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Legado en los huesos (2019)

  image
  Inspector Amaia Salazar must return to the Baztan valley in order to solve a series of suicides that seem to follow a similar pattern.
 • Градот на гревот (2005)

  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
 • Убица на одсуству (1965)

  image
  На плажи морског летовалишта је наѓен леш. Осумњичена је породица Жаслен. (1965) Главни инспектор, некадашњи логораш, сматра да је отац породице убица, јер је за...
 • Злочин у Холивуду (2021)

  image
  Осрамоц́ени бивши полицајац тражи утеху пресељењем у шуму, али његовом мирном животу долази крај када га приватник регрутује да истражи убиство.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.