рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Во овој дистописки поглед на Украина во блиската иднина, бивш војник кој страда од ПТСС се спријателува со млада волонтерка која сакајќи да врати мирна енергија во општество уништено од војна, ги балансира хаосот и неговата безнадежност.
Источна Украина, во блиска иднина. Пустина што не е соодветна за човечки живот. Сергеј, поранешен војник кој страда од ПТСС, има проблем со адаптирање во неговата нова реалност: живот во парчиња, уништена земја. Кога топилницата каде што тој работи конечно се затвора, тој наоѓа неочекуван начин за справување кога се приклучува на волонтерската мисија „Црно Лале“ чија мисија е да ексхумира тела од војната. Работејќи крај Катја, тој разбира дека има шанса за подобра иднина. Дали тој ќе научи да живее без војна и дали ќе се прифати себеси?

Слики

АтлантидаАтлантидаАтлантидаАтлантидаАтлантидаАтлантидаАтлантидаАтлантида

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.