poster

Кралот на комедијата

The King of Comedy (1982)

Режисер: Martin Scorsese
Cinemax 2 | Утре | 15:15

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 7.24/10
(17 гласови)

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Предграѓе (2017)

  image
  Добитници награде Оскар® Браќа Цоен и Георге Цлоннеy доносе напету криминалистичку мистерију смештену у 1950. годину у предграѓе, где се најбоље и најгоре...
 • Њених 5 минута (2021)

  image
  У овој црној комедији, СуеБуттонс, недовољно цењена супруга из предграѓа, стиче славу након што њен супруг мистериозно нестаје. У покушају да продужи своју...
 • Скапоцен товар (2016)

  image
  Криминален бос се обидува да избега со пари што му припаѓаат на друг крадец.
 • Убиецот Џо (2011)

  image
  Запаѓајќи во значителни долгови, тексашкиот дилер на дрога Крис решава да ја убие мајка си за да ги добие парите од нејзиното осигурување. Се здружува со својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.