СОДРЖИНА

After a sorceress transports medieval knight Sir Cole (Josh Whitehouse) to present-day Ohio during the holiday season, he befriends Brooke (Vanessa Hudgens), a clever and kind science teacher who's been disillusioned by love. Brooke helps Sir Cole navigate the modern world and tries to help him discover how to fulfill his mysterious one true quest - the only act that will return him home. But as he and Brooke grow closer, Sir Cole begins to wonder just how much he wants to return to his old life.

Слики

Витез пре Божиќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајниот живот на Волтер Мити (2013)

  image
  Волтер е плашлив лектор во една издавачка фирма за списанија. Волтер не е способен да се бори за себе, па се повлекува во својот свет на фантазии, каде е храбар,...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Камил (2008)

  image
  Откако насила ќе се земат, Сајлас и Камила ќе тргнат на свадбено патување на Нијагарините водопади. Ако им пропадне бракот, младоженецот ќе се врати во затвор....
 • Крупна риба (2003)

  image
  Во емотивниот филм, „Голема риба“, режисерот Тим Буртон („Бетмен“, „Едвард раце-ножици“) ја носи својата неповторлива фантазија на патување кое навлегува длабоко...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.