рејтинг: 4.5/10
Оценка на корисникот: 8.96/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се запознаваат со рамен на нив - можеби и повеќе - новото трио женски верверички. Алвин ужива – премногу – во својата улога како водач на бенд, а неговите испади на еден добротворен концерт го носат Дејв Севил во болница. Како казна за Алвин и неговите браќа, Дејв им наредува привремено да ја остават поп славата и да се запишат на училиште. Малиот Мунк станува голем фраер во кампусот кога се спријателува со училишните фраери и се придружува на фудбалскиот тим. Но, популарноста на Алвин на училиште не им годи на Симон и Теодор, особено кога Алвин ги изневерува во еден голем концертен натпревар против женските верверички. Во меѓувреме, транзицијата на Симон во училишниот живот е трнлива и покрај неговата интелигенција. Кога му е назначена измислената почест да биде именуван за Надзорник за отпадоци, Симон го прифаќа предизвикот, но наскоро се соочува со училишните фраери, кои го засрамуваат пред Алвин, предизвикувајќи поделба помеѓу браќата. А Теодор, кому Дејв му недостасува многу, очајно се обидува да се поврзе со Тоби, кој ги чува момците во отсуство на Дејв. Кога Теодор бега од дома, тој неочекувано го предизвикува најдоброто кај своите браќа и кај Тоби.

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкањеАлвин и верверичките: Второ цивкање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потрагата по Немо (2003)

  денес
  image
  Кога младата риба-кловн Немо е заробена во Големиот Корален Гребен и е однесена во Сиднеј, неговиот татко Марлин и пријателски настроената но и заборавена риба...
 • Тор: Приче из Асгарда (2011)

  денес
  image
  Младиќ Тхор и његов одани брат Локи у потрази су за легендарни мачем. Тхор има свој моќан чекиќ Мјолнир те ускоро треба постати краљ Асгарда.
 • Снежна краљица (2012)

  денес
  image
  Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица...
 • Барби: Бисерна принцеза (2014)

  денес
  image
  Барбие глуми Лумину, сирену која има моц́ да контролише бисере. Весела и креативна, Лумина ради у салону за сирене и прави феноменалне фризуре. А када се Лумини...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.